Sport News & Aksion

Sipas statistikave te javes se fundit te muajt tetor te Guides Elektronike, rezulton se shqiptaret e kane shume pasion sportin, gjithashtu jane te interesuar edhe per lajmet dhe filmat aksion.

ATV Launcher per BOX Android TV

Nje launcher krejt i ri ende ne versionin alfa por qe funksionon ne menyre te persosur.

Ky aplikacion, qe premton shume fale thjeshtesise dhe shpejtesise se tij, ofron modifikime nga me te ndryshme dhe mundesine per te shtuar widget te personalizuara.

Per me shume ndiqni videon e autorit.

Tani mund te na ndiqni edhe ne FB

Hapem faqen Albepg ne Facebook, Te rejat dhe perditesimet mund ti ndiqni edhe aty, mund te na keshilloni me sygjerimet

apo te diskutojme per problemet qe hasen ne aplikimin e guides elektronike.

AlbEPG  V1.0 versioni zyrtar per Android

Me ne fund versioni zyrtar per sistemet android te guides elektronike Shqiptare.

Permiresimet nga versioni beta:
  • suporti per zoom
  • rinfreskimi ne background
  • stil i ri i guides per shfrytezim sa me te mire te hapesires se ekranit te celularit
  • kanale te reja ne guide
  • faqja e karikimit

Per sygjerime ose probleme mos hezitoni te na shkruani.
Per ata qe kane instaluar versionin beta, ne fillim duhet te bejne dizinstalimin e versionit precedent.

Terrarium TV per kinemane e madhe

Aplikacioni me i mire android per te pare dhe shkakruar me nje cilesi deri ne FULLHD te filmave, serialeve dhe spektakleve televizive nga e gjithe bota.
I menduar jo vetem per celularet por edhe per Box-TV Android.

Shko ne Terrarium TV


AlbEPG ne versionin Android

Nje aplikacion i thjeshte, pa reklama, pa njoftime, pa kerkime votash dhe pa besdisje te tjera.

Eshte ne versionin BETA dhe nuk kerkon asnjelloj leje pervecse lidhjes ne internet.
Teper komod per te patur guiden televizive vetem ne nje klik!


Shkarko: AlbEPG.apk

Krijuesi M3U V 2.00

Nje version krejt i ri qe synon jo vetem konvertimin e listave m3u por edhe korrigjimin e tyre ne menyre qe ti pershtaten guides elektronike te AlbEPG-se.

Ky version ofron mundesine e anteprimes ne menyre qe te behet korrigjimi i direkt i listes.

Modifikimi "inteligjent" eshte i vlefshem vetem per kanalet shqiptare, per te tjerat mund te behet konvertimi ose pastrimi i tyre.

Lista IPTV qe perditesohen rregullisht.

Mirepresim sygjerimet tuaja.

API per kanalet qe transmentojne LIVE

http://albepg.com/getepg.php?channel_id=kanalitv

Emri i kanalit duhet te jete i bashkngjitur pa hapesira.
P.sh: http://albepg.com/getepg.php?channel_id=News24
dhe identik me ato te guides elektronike.
Mund te na kontaktoni per preferenacat e vecanta per ngjyrat, stilinin etj.

Ikona te reja


Tre ikona per kanalet qe jane pa logo Movie, Muzik dhe Albtv
  • Movie Movie
  • Muzik Muzik
  • Albtv Albtv